Okršaj bh. fudbalera u Portugalu pripao Daniloviću, Zolotić odigrao cijeli meč

Nogomet 10. feb 202308:31 0 komentara
Nacional CD

U četvrtfinalu portugalskog Kupa Casa Pia je doživjela poraz na svom terenu od drugoligaša Nacionala nakon produžetaka rezultatom 5:2.

U meču su nastupila i dvojica bh. fudbalera. Za domaći tim je cijeli meč odigrao Nermin Zolotić, dok je kod Nacionala Vladan Danilović na terenu proveo 104. minute, a u 94. je bio strijelac za vodstvo svoje ekipe.

U regularnom dijelu utakmice bilo je 2:2, iako je Casa Pia igrala sa igračem manje od 17. minute. U produžecima su domaći dobili još jedan crveni karton, a brojčanu prednost je bez većih problema iskoristio Nacional.

Nacional će u polufinalu Kupa Portugala igrati protiv boljeg iz duela Famalicao – Porto.