Petarda Dudićevog Radničkog: Šerbečić strijelac, Ćosić dvostruki asistent

Nogomet 25. aug 202420:55 0 komentara

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca savladali su u 6. kolu Super Lige Srbije ekipu OFK Beograda u gostima sa 5:3.

Poveo je Beograd u sedmoj minuti preko Cvetkovića, ali je bivši fudbaler Sarajeva Besim Šerbečić samo tri minute kasnije poravnao rezultat.

Nakon toga uslijedila je inicijativa ekipe Feđe Dudića, a furiozna tri minuta golovima su krunisali Ortiz, te Ben Hassine koji pogađa u 31. minuti nakon asistencije Mehmeda Ćosića.

Ipak, neizvjesnost u meč vraća Paločević u 44. minuti.

Brazilac Evandro u 55. minuti ponovno donosi dva gola prednosti ekipi Radničkog, ali mladi reprezentativac BiH Aleksandar Kahvić samo šest minuta kasnije ponovno smanjuje rezultat.

No, pobjedu Kragujevčana ovjerio je Bevis u 71. minuti, a ponovno je strijelac bio Mehmed Ćosić.

OFK Beograd nakon ovog poraza 5. na tabeli sa 10 bodova, dok je Radnički 8. sa 7 bodova.