Petarda Željezničar u Ugljeviku i hattrick mladog Zubanovića, Posušje utišalo Koševu u 92. minutu (FOTO)

Nogomet 20. maj 202418:53 0 komentara

U mečevima 32. kola Premijer lige. Sarajevo je remiziralo 1:1 na Koševu protiv Posušja, a Željezničar ubjedljivo protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku, bilo je 0:5.

Zvijezda 09 – Željezničar 0:5

Prva šansa na meču u Ugljeviku viđena je pred golom Zvijezde 09, nakon kornera gostiju iz Sarajeva. Hiroš je izvero korner, ali dobrana domaćih je otklonila opasnost pred svojim golom. Strijelac za vodstvo Željezničara u 17. minutu utakmice bio je Amar Drina, nakon što je prekid izveo Semir Štilić.

Imali su Plavi sa Grbavice ofanzivu i u nastavku, ali preko Galića i Hiroša to nisu uspjeli materijalizovati.

Onda su uzvratili domaći, Karaklajić je odlično pucao, ali prečka je spasila Željezničar.

Do kraja prvog poluvremena veliku šansu je imao Štilić za novod vodstvo Željezničara, ali se ispriječio golman Damjanović. Uzvratila je Zvijezda preko Šapića, ali njegov udarac završio je preko gola Muftića.

Plavi sa Grbavice riješili su meč u 15 minuta drugog dijela.

Prvo je Šapić pogodio vlastitu mrežu, da bi 23-godišnji Faris Zubanović golovima u 72. 76. i 85. minutu postavio konačnih 0:5. Zubanović je ušao u igru samo tri minute prije nego što će postići prvi gol, a zatim i hattrick.

Sarajevo Posušje 1:1

Gosti sa Mokrog Doca dali su do znanja da se nisu došli braniti na Koševo, pa su mogli na startu do prednosti, ali na sreću domaćih ostalo je 0:0.

Odgovorilo je Sarajevo preko Čelika i Čatakovića, ali golova nije bilo. Mogli su fudbaleri Simona Rožmana do prednosti, ali Miomir Đuričković nije uspio sa pet metara savladati golmana gostiju.

Nastavak prvog poluvremen nije donio ništa posebno, pa se na odmor otišli bez golova.

Vodstvo Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase viđenoje u 75. minuti, kada je pogodio Renan Oliveira. Brazilac je ušao sa klupe samo jedanaest minuta ranije.

Konačnih 1:1 postavio je Dario Pavković u 92. minutu meča.