Pobjede Arsenala i Newcastlea, Brighton razbio Everton na Goodison Parku

Nogomet 17. aug 202418:08 0 komentara
REUTERS/Ian Walton

Tamo gde su stali sezonu ranije, fudbaleri Arsenala nastavili su i u novom šampionatu Premijer lige. U prvom kolu ugostili su neugodne Vukove i upisali startnu pobedu od 2:0. U udarnom terminu prvog kola ukupno je odigrano četiri meča. Pored Tobdžija tri boda osvojili su još Brajton i Njukasl. Još uvek je u toku meč izmrđu Notingem Foresta i Bornmuta.

Utakmica na stadionu Emirejts počela je minutom ćutanja u čast Kevina Kembela, nekadašnjeg fudbalera Arsenala, Evertona i drugih klubova, koji je 15. juna preminuo u 54. godini.

Zasluženo je tim Mikela Artete došao do bodova, iako su gosti iz Vulverhemptona ostavili solidan utisak.

Vodeću gol za Tobdžoje postigao je u 25. minutu nemački reprezentativac Kai Haverc udarcem glavom posle centaršuta Bukaja Sake.

Mogli su Vukovi relativno brzo da izjednače, ali je David Raja sjajno intervenisao i sprečio pogodak Larsena.

Pretili su gosti i u drugom poluvremenu, ali nisu imali rešenje za raspoloženog Saku. Engleski reprezentqativac je u 74. minutu u svom stilu povukao loptu na levu stranu i postigao efektan gol za konačnih 2:0.

REUTERS/Scott Heppell

Povratnik u Premijer ligu tim Sautemptona gostovao je Njukaslu i izgubio na Sent Džejms Parku sa 1:0.

Ekipa Rasela Martina imala je od 28. minuta igrača više pošto je direktan crveni karton dobio Švajcarac Fabijan Šer posle koškanja sa Breretonom Dijazom. Utisak je da je Čileanac rođen u Engleskoj iskusno iznudio isključenje i da je odluka bila prestroga.

Svrake su se sa igračem manje našle u problemu, ali su u finišu prvog poluvremena dobile neočekivani poklon. Došli su do vođstva posle velike greške 34-godišnjeg golmana Aleksa Mekartija, poklonio je loptu Aleksanderu Isaku, koji je asistirao Brazilcu Žoelintonu.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Everton – Brighton 0:3, Nottingham Forest – Bournemouth 1:1.

West Ham i Aston Villa od 18:30 odigrat će posljednji meč dana.