Počela nova sezone Lige nacija: Isak vodio Šveđane do pobjede u Azerbejdžanu

Nogomet 05. sep 202420:30 0 komentara
REUTERS/Aziz Karimov

Švedska pobjedom protiv Azernejdžana u gostim krenula u ovogodišnjoj Ligi nacija.

Liga nacija je startovala utakmicom u Bakuu, na stadionu „Tofik Bahramov“ Švedska je kao gost teškom mukom izvojevala pobjedu protiv Azerbejdžana – 3:1.

U prvom susretu Grupe 1 „C“ divizije Lige nacija Azeri su bili ti koji su stvarali i promašivali šanse, dok su Skandinavci te promašaje znali da kazne.

Ko zna kako bi se meč završio da je u 45+7. minutu prvog poluvremena Šejdajev iskoristio jedanaesterac. Nije bio precizan, a to je prilično uticalo na moral ekipe koju sa klupe predvodi Portugalac Fernando Santos.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili sa promašajima, a sve to kaznio je prvotimac Newcastle Uniteda Alexander Isak. On je najprije savladao Dženetova u 65. minutu, potom je pogodio i u 71, oba puta na asistenciju Gyokeresa.

A prvotimac lisabonskog Sportinga je potom fantastičnu partiju krunisao uspješnim izvođenjem penala u 80. minutu, kad je i potvrdio trijumf Skandinavaca. Tri minuta kasnije počasni pogodak za Azerbejdžan postigao je Dadašov.