Pogledajte penal koji bi Džeku i Krunića mogao koštati titule, navijači Fenerbahčea bijesni (VIDEO)

Nogomet 23. apr 202415:44 0 komentara
Edin Džeko/Facebook

Fudbaleri Sivasspora i Fenerbahčea remizirali su 2:2 u okviru 33. kola turske Superlige.

Na taj način Fenerbahče je došao u nezgodnu situaciju, kada je reč o borbi za titulu, pošto sada ima četiri boda manje od Galatasaraya.

Fenerbahče je poveo preko Freda u nadoknadi prvog poluvremena, dok je asistent bio Kadioglu.

Koita je izjednačio u 58. minutu, ali je Fenerbahče ponovo poveo u 81. minutu preko Kahvecija.

I kada se činilo da će Fenerbahče upisati veoma važna tri boda, Sivasspor je uspio da dođe do remija, ali na veoma čudan način.

U 93. minutu Rej Manaj je pao u šesnaestrecu rivala poslije kontakta sa hrvatskim golmanom Dominikom Livakovićem i defanzivcem Djikuom. Sudija je pokazao na bijelu tačku, iako je situacija sporna, što možete vidjeti na snimcima ispod teksta.

Zbog ovog prekršaja Fener je udaljen od Galatasaraya, a na kraju prvenstva upravo bi ova odluka mogla biti veliki dio razloga što Džeko i Krunić neće osvojiti ovogodišnje izdanje Superlige.