Poker moćnog Dortmunda za čelo Bundeslige (VIDEO)

Nogomet 22. apr 202320:26 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Borussija Dortmund je savladala Eintracht iz Frankfurta 3:0 u 29. kolu i zasjela na čelo tabele Bundeslige. Sada imaju bod više od Bayerna iz Minhena pet rundi pre kraja prvenstva i šansu da prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca u šampionatu Njemačke.

Pred više od 80 hiljada navijača, žuto crni su odigrali sjajno prvo poluvrijeme protiv Eintrachta i u 45 minuta riješili sve dileme oko pobjednika.

Goste je u 19. minutu načeo Jude Bellingham posle dodavanja Julijana Brandta. Sjajno je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio donji desni ugao.

Samo pet minuta kasnije vodstvo je duplirao Malen. Nizozemac je natrčao na dodavanje Adeyemija i rutinski plasirao loptu u mrežu.

Sve je zaokružio Mats Hummels koji je odlično reagovao poslije centaršuta za 3:0 i praktično riješio sve dileme.

Nije Dortmund tu stao. U 67. minutu ponovo je Adeyemi asistirao, a Malen postigao drugi gol za konačnih 4:0.

Nazanimljivije situacije sa utakmice pogledajte OVDJE.