Poluvrijeme iz snova: Mbappe, Hakimi i Asensio “uništili“ Lyon

Nogomet 03. sep 202322:49 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Fudbaleri Paris SaintGermaina ubjedljivo su pobijedili kao gosti u Lyonu ekipu Olimpika u derbi meču četvrtog kola Ligue 1 Francuske.

Utakmica na Grupama stadionu u Lyonu završena je rezultatom 4:1 za pariske Svece.

Neočekivano lako je šampion Francuske došao do bodova na vrućem gostovanju.

Već na startu meča gruba greška kapitena domaćeg tima Corentina Tolisso, izgubio je loptu u kaznenom prostoru i tom prilikom faulirao Urugvajca Manuela Ugartea. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a Kylian Mbappe sigurno izveo najstrožu kaznu – 0:1.

U 21. minutu već je bilo 0:2. Ousmane Dembele je prošao sa desne strane, šutirao, golman Lopez je kratko odbio, a Achraf Hakimi bio na pravom mjestu. Isti igrač je u 31. minutu pogodio prečku da bi sedam minuta kasnije Marco Asensio izašao sam ispred golmana Lyona i postigao treći gol!

U drugom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvrermena odbrani Liona pobegao je i Kylian Mbappe i upisao drugi gol na meču, ukupno četvrti za PSG – 0:4! Poluvrijerme iz snova za Parižane.

Gosti su smanjili gas u drugom poluvremenu što je Lyon iskoristio i stigao do utješnog gola iz penala u 74. minutu. Strijelac je bio kapiten Tolisso za konačnih – 1:4.