Poluvrijeme u Sarajevu i Mostaru: Bordo tim propustio mnogo prilika, Zrinjski gubi od Brava pod Bijelim brijegom

Nogomet 25. jul 202421:47 0 komentara

Dva bosanskohercegovačka predstavnika trenutno igraju prve mečeve drugog pretkola UEFA Konferencijske lige. Nema golova na meču Sarajeva i Spartak Trnave, iako je Bordo tim bolji i propustio je nekoliko stopostotnih prilika. Viceprvaci BiH, ekipa Zrinjskog gubi od tima Bravo iz Slovenije poslije prvih 45 minuta.

Sarajevo (BiH) – Spartka Trnava (Slovačka) 0:0

Samo pet minuta trebalo je Bordo timu da dođe do veliek šanse. Poslije velike greške i pogrešnog dodavanja odbrambenog igrača Spartaka, lopta je došla do Francisa Kyeremeha, koji je prevatio golmana Freliha, ali je intervenisao na gol liniji Holik i spasio rano vodstvo bh. predstavnika.

Otvaranje utakmice pripalo je definitivno izabranicima Zorana Zekića. Poslije prvog kornera i novog prekida, tražili su igrači Sarajeva penal, ali nakon usporenog snimka, čini se da je glavni arbitar Bram Van Driessche dosudio ispravno. Igranje rukom koje su tražili domaći, izgleda nije bilo.

Nastavili su dominirati igrači iz glavnog grada Bosne i Hercegovine, Kyeremeh je pravio mnogo problema odbrani slovačkog tima. Nakon intervencije gostujuće odbrane, lopta je došla do Giorgija Guliashvilija, Gruzijac je lijepo gađao dalji ugao golmana Zige Freliha, ali Slovenac odličnom paradom spašava Spartak.

Kyeremeh u nastavku primorava golmana Trnave na grešku, krade loptu, ali igrač iz Gane nije imao sreće, lopta je pogodila stativu poslije njegovo šuta. U nastavku akcije lopta dolazi do Hamze Čatakovića, ali šut fudbalera Sarajeva spašava jedan od odbrambenih igrača Spartaka sa gol linije.

Niko nije mogao vjerovati da Sarajevo nije vodilo nakon 35 minuta. Ponovo se za loptu izborio Kyeremeh, glavom spustio loptu do Guliashvilija, koji se našao aposlutno sam ispred Freliha, ali Slovenac mu brani zicer.

Zrinjski (BiH) – Bravo (Slovenija) 0:1

Prvih desetak minuta na stadionu pod Bijelim brijegom nije bilo previše uzbuđenja. Gosti iz Slovenije zaprijetili su na isteku 11. minuta, ali je odbrana Zrinjskog blokirala udarac protivnika.

Uzvratili su fudbaleri Marija Ivankovića, igrač Plemića potegao je sa 18 metara, ali šut odlazi pored gola.U narednom opasnom napadu, stativa je bila saveznik sreće Brava, kada je Mario Ćuže pokušao je sa desetak metara.

Sljedeći napad Slovenci su kaznili promašaj Ćužea.  Matic Ivansek matira Marka Marića, poslije lijepe akcije fudbalera Brava.

Pokušali su Plemići odmah doći do poravnanja, ali Ćuže i Ćorluka nisu uspijevali pronaći put do mreže gostiju.

Dobar napad gosti su imali u 27. minutu, kada je Ivansek kasnio na drugi stativu, da je bio brži, mogao je Bravo doći do velikih 0:2.

U finišu prvog dijela mogao je Tomislav Kiš izjednačiti, ali istakao se golman Brava Matija Orbanić.