Poraz Dudićevog Radničkog na startu prvenstva Srbije, Dadić i Šerbečić zaslužni za golove Kragujevčana

Nogomet 19. jul 202421:02 0 komentara

Susretom između Radničkog i Železničara započela je nova sezona u Superligi Srbije, a na kraju su nominalni gosti slavili sa 2:3.

Meč je odigran u Leskovcu na stadionu “Dubočica”, a Železničar je to iskoristio i upisao vrijedna tri boda na startu šampionata.

Vodio je tim iz Pančeva sa 0:2 i to već nakon 15 minuta. Najprije je u trećoj minuti Knežević pogodio mrežu protivnika, da bi Grgić u 15 nakon lošeg postavljanaj Tomislava Dadića i proigravanja Ezeha udvostručio prednost.

Vratio se tim Feđe Dudića u 29. minuti. Poveo je jedan napad Tomislav Dadić i pokušao centrirati, lopta na putu do mreže pogodila Jovanovića i prevarila golmana gostiju.

Ipak, dva gola prednosti ekipi Železničara donio je Romanić u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

Sve što je Radnički uspio jeste autogol Mitrovića nakon udarca Besima Šerbečića.

Nije tako tim Feđe Dudića na najbolji način započeo novu sezonu. Poraženi su iako su bili favoriti, a naredni meč očekuje ih već u četvrtak protiv crnogorskog Mornara u okviru kvalifikacija za Konferencijsku ligu.