Poraz Zrinjskog, trenutak nepažnje “plemiće” koštao remija

Nogomet 08. aug 202421:54 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige od Boteva iz plovdiva rezultatom 2:1.

Bolje su u meč ušli domaći iz Plovdiva. Eto'o je bio u šansi u 3. minuti, ali

JOŠ SPORTA

nije dobro zahvatio loptu iz izgledne prilike.

Sedam minuta kasnije Aker je šutirao sa distance, ali je Marić odbranio njegov šut.

#related-news_1

Prvu priliku Mostarci su imali u 15. minuti. Nakon sjajne solo akcije Mario Ćuže se našao ispred golmana Boteva, ali u situaciji 1 na 1 čuvar mreže Boteva izašao je kao pobjednik.

Ritam utakmice bio je dosta dobar, a obje ekipe bile su željne nadmetanja. U takvoj situaciji bolje su se snašli domaći. U 35. minuti Akere je uzeo loptu na desnoj strani povukao je prema sredini i šutirao, lopta je zakačila nekoga u odbrani mostarskog tima , odbila se od stativu i u gol za vodstvo Boteva.

Do kraja prvog dijela više nije bilo velikih šansi za gol.

Odmah na startu drugog poluvremena zaprijetio je Zrinjski, loptu na ivici šesnaesterca petom je Kiš ostavio za Malekinušića, ali je u posljednjem trenutku reagovala odbrana bugarskog tima.

U 48. minuti Nwachukwu je gurnuo loptu u prostor za Sekulića, pukla je odbrana Zrinjskog, Sekulić je šutirao, ali je odbranio Marić.

Nije Zrinjski igrao na svom nivou u drugom poluvremenu, ali to ne znači da se nije borio da stvori priliku za gol.

U 70. minuti Mostarci su iz jedne naizgled bezazlene akcije gotovo izjednačili. Centrirao je Ćuže sa lijeve strane, loptu je loše zahvatio, ali ona je svejedno krenula u gol, prevarila golmana Bernata, ali se zaustavila na prečki.

Samo tri minute kasnije Mulahusejinović je primio loptu na ivici šesnaesterca, prevario svog čuvara i silovito šutirao, te natjerao Bernata na sjajnu paradu.

Nastavili su Mostarci napadati gol Boteva, a to im se isplatilo u 77. minuti. Dobio je loptu na lijevoj strani, okrenuo se prema sredini terena, sa 15 metara šutirao u suprotni ugao i matirao Bernata.

Veselje je, međutim, trajalo nepuna dva minuta. Velika greška Barišića koji je poklonio loptu Marašu, koji gotovo iz prve šutira iz sjajne pozicije i matira Marića.

U 88. minuti ponovo Maras je imao veliku šansu, dobio je loptu u šesnaestercu na lijevoj strani, našao se sam ispred Marića, ali je golman Zrinjskog spasio svoj tim većeg poraza.

Minut nakon toga ponovo je ostao sam Ćuže na lijevoj strani. Kao i kada je postigao gol Ćuže je raspalio po suprtnom uglu, ali ovaj put Bernat odgovara sjajnom paradom.

Više nije bilo vremena za bilo šta, te se Zrinjski u Mostar vraća sa golom zaostatka.