Realu na oproštaju Kroosa „samo“ bod protiv Betisa, evo kako se Bernabeu oprostio od Nijemca

Nogomet 25. maj 202423:18 0 komentara
REUTERS/Ana Beltran

Fudbaleri Real Madrida nisu uspjeli na "Santiago Bernabeu" stadionu da savladaju Betis, rezultat je bio 0:0.

Na oproštaju Tonija Kroosa od, uslovno rečeno svog stadiona, „Kraljevski klub“ nije uspio da u najjačem sastavu savlada goste. Bila je ovo generalna proba madridskog kluba pred finale Lige šampiona, ali donekle neuspješna.

Dobro je počelo po Real. Prvo je Mendy šutirao u 15. minutu, međutim, jedan od odbrambenih igrača Betisa je sa gol linije izbio loptu i sačuvao mrežu. Vinicius je imao dobru priliku u 34. minutu sa pet metara, ali je Vietjes odlično odbranio. Betis je bio konkretniji pred kraj prvog poluvremena, Cardoso je u 39. minutu uspio i da zatrese mrežu Courtoisa, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Drugo poluvrijeme je Real imao veći posjed lopte, ali je Betis stvarao gol prilike. Redale su se prilike Ayozea Pereza, Mirande, ali je Courtois podsjetio na onog prije povrede i čuvao mrežu Reala. Ponovo je Betis pogodio u 65. minutu, ali ponovo iz ofsajda.

Kakav bi to bio oproštaj! Toni Kroos je u 85. minutu meča imao priliku da iz slobodnog udarca donese pobjedu Realu, ali je golman gostiju bio priseban i fantastično odbranio udarac. Na kraju, moglo bi se reći i zaslužena podjela bodova. Real sezonu završava kao šampion, dok je Betis sedmi i moraće u kvalifikacije za Ligu konferencije.