Remi Posušja i Tuzla Cityja na otvaranju 25. kola Premijer lige

Nogomet 06. apr 202415:28 0 komentara

Fudbaleri Posušja i Tuzla Cityja remizirali su u uvodnom susretu 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je glasio 1:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga na prvu priliku čekali smo do osme minute. Šutirao je Pantelić iz slobodnog udarca, a Galić uz dosta muke intervenisao i zaustavio loptu na gol liniji.

Pet minuta kasnije prijetio je na drugoj strani Karlo Kamenar iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Uslijedio je nakon toga dosta mirniji tok susreta, timovi su se mučili da stignu do prilika, ali je Tuzla City poveo u 28. minuti.

Hadžić je nakon lijepe akcije uposlio Mehanovića koji matira golmana Posušja.

Posušje je na startu drugog dijela pokušalo napraviti pritisak na odbranu Tuzlaka. Prijetili su Lučić, Kamenar i Petrović, ali je Abdulahović odolijevao.

Ipak, do poravnanja su stigli u 63. minuti. Kamenar je izveo sjajan korner, lopta prošla kroz peterac, a do nje na kraju stigao Pavković koji je šalje u mrežu.

Moglo je Posušje veoma brzo nakon toga i do preokreta. Igrala se 67. minuta susreta kada je Joao Erick šutirao sa nekih 30 metara, ali je njegov udarac zaustavila stativa Tarika Abdulahovića.

U 76. minuti ponovo je stativa bila saveznik gostiju. Ovoga puta je pokušao Stapić, ali je Abdulahović i ovoga puta ostao nesavladan.

U finišu susreta iz teške pozicije prijetio je i iskusni Gabrijel Boban, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove.

Posušje je nakon ovog kola 6. na tabeli sa 37 bodova, dok je Tuzla City 9. sa 24 boda.