Remi Radnika i Širokog, tim iz Bijeljine će žaliti zbog propuštenih prilika

Nogomet 11. aug 202420:37 0 komentara

Fudbaleri Radnika i Širokog Brijega remizirali su u okviru drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Gradskom stadionu u Bijeljini rezultatom 1:1.

Imat će povratnici u elitni rang bh. nogometa za čim žaliti jer su propustili veliki broj prilika. Tim sa Pecare može slaviti golmana Tomislava Adolfa Tomića koji se istakao sa nekoliko vrhunskih intervencija.

Mogao je domaćin do prednosti već u prvoj minuti. Tada je Nathan izašao sam na golmana Širokog, ali je šutirao pored gola. Dvije minute kasnije Jovanović izlazi sam na golmana, zaobilazi ga, ali defanzivac Širokog blokira njegov udarac.

Pola sata kasnije nova prilika za Radnik. Ovoga puta Pantelić izlazi sam na Tomića, ali golman Širokog još jednom sjajno interveniše.

Prvu priliku Širokobriježani imali su u 35. minuti. Ovoga puta Kpan bio u veoma dobroj prilici, ali Nikola Lakić brani njegov udarac.

Dvije minute prije kraja prvog dijela penal za goste. Igrao je jedan igrač Radnika rukom u kaznenom prostoru, a sudija nakon pregledavanja VAR-a pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Marjan Ćavar.

Radnik propustio veliki broj prilika u drugom dijelu

Bijeljinci su nastavili sa napadima i u drugom dijelu, a nakon nekoliko izglednih prilika do gola su stigli u 66. minuti. Nakon jednog kornera sjajno se snašao Janjić i matirao ovoga puta nemoćnog Tomića.

Mogao je Radnik i do preokreta u 82. minuti. Sada je Da Silva izašao sam na Tomića, ali je ovaj opet intervenisao.

Pet minuta kasnije Mehanović se poigrao sa odbranom Širokog, pokušao lobovati nakon toga Tomića, ali je lopta završila na prečki.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove.