Remi Željezničara i Sloge na Grbavici, “plavima” poništen gol duboko u sudijskoj nadoknadi

Nogomet 01. sep 202420:50 0 komentara
FK Željezničar/Adem Ćatić

Fudbaleri Željezničara remizirali su sa dobojskom Slogom rezultatom 1:1 u utakmici 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koja je odigrana na stadionu "Grbavica".

Željezničar je domaćinski krenuo u napad u pokušaju da nametne i diktira tempo i ritam igre, ali u prvih 15 minuta meča nije bilo velikih šansi.

Kada se očekivalo da domaći prvi dođu do gola, hladan tuš na stadionu “Grbavica” u 21. minuti.

Nakon slobodnog udarca sa desne strane, lopta je pala na drugu stativu, Grabež je bio blizu lopte, ali je Odinaka taj koji je skrenuo na kraju loptu u svoju mrežu.

U 34. minuti Aleksandar Boljević je iz slobodnog udarca pokušao iskosa, ali je Bojan Pavlović to odbranio. Samo dva minuta kasnije Boljević je ponovo pokušao iz slobodnjaka, ovaj put iz centralne pozicije, ali lopta je otišla za malo pored lijeve stative Pavlovića.

POčetkom drugog poluvremena Željezničar je nastavio napadati u pokušaju da dođe do izjednačenja, a ono je došlo u 61. minuti.

Martin Mirčevski je centrirao za desne strane a Sulejman Krpić je bio najviši u skoku i matirao je Pavlovića dobrim udarcem glavom. Bio je ovo njegov drugi gol sezone.

U 74. minuti “plavi” su imali priliku za potpuni preokret. Hiroš je centrirao sa desne strane, Vukoja je proslijedio loptu glavom, a Marković loše zahvatio loptu koja je otišla daleko od gola Pavlovića.

Desetak minuta pred kraj utakmice došlo je i do prekida meča nakon ulaska jednog navijača na teren, ali nakon toga utakmica je nastavljena.

Sve je to dovelo do toga da gledamo deset minuta sudijske nadoknade, a u osmoj minuti dodatnog vremena Boljević je postigao gol za preokret, ali ne prije nego što je Krpić igrao rukom u šesnaestercu Sloge. Sudac je nakon pregleda VAR snimke odlučio da gol ne važi, te je meč završen rezultatom 1:1.