Sarajevo preokrenulo protiv Slobode i osvojilo prve bodove (FOTO)

Nogomet 04. aug 202423:01 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva savladali su tuzlansku Slobodu rezultatom 3:1 i u 1. kolu Premijer lige BiH za novu sezonu osvojili sva tri boda.

Dvije odluke VAR-a riješile meč Sarajeva i Slobode: Remi na Koševu

Sarajevo je krenulo naprijed na samom početku meča. Najprije je Beganović u 7. minuti šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je njegov šut bio loš, a tri minute kasnije Đorđević je iz slobodnog udarca iskosa pokušao iznenaditi golmana Slobode, ali je Muminović bio na mjestu.

U prvom pravom napadu Slobode došlo je do promjene rezultata. Prilikom izvođenja kornera Jović je u šesnaestercu srušio Osmankovića, a nakon dužeg pregledanja VAR snimke glavni sudija Antoni Bandić je dosudio jedanaesterac kojeg je u gol pretvorio Said Husejinović.

U 24. minuti veliku šansu su imali domaći. Nakon ubačaja sa lijeve strane lopta je došla do Hamzića koji iz velike blizine pogađa golmana Muminovića.

Nakon toga nešto lošiji dio prvog poluvremena koji je trajao do 42. minute kada su novu šansu imali fudbaleri Sarajeva. Kyeremeh je pobjegao svom čuvaru i pokušao matirati Muminovića, ali je golman Slobode ponovo bio nesavladiv.

Sve se to ipak promijenilo duboko u sudijskoj nadoknadi nakon kornera sa desne strane za Sarajevo, Kuprešak je ubacio, jedan od odbrambenih igrača Slobode igrao rukom u svom šesnaestercu, a Bandić ponovo išao do ekrana i odlučio da dosudi penal za domaće.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Giorgi Guliashvili.

Drugo poluvrijeme bilo je vrijeme domaćeg sastava, koji je izašao na teren odlučan da u potpunosti preokrene rezultat i osigura pobjedu na startu prvenstva.

Šutevi Čatakovića i Oliveire su izblokirani u 48. i dva minuta kasnije, a Brazilac je prijetio i u 53. minuti kada je bio najviši u skoku nakon jednog centaršuta, ali je Muminović odbranio.

Samo minut kasnije iz velike daljine topovski je šutirao i Kyeremeh, ali je lopta pogodila vanjski dio mreže.

VEZANA VIJEST

Sloboda nije mogla vječno odoljevati očito kvalitetnijem protivniku. U 58. minuti meča Đorđević je pokušao sa ivice šesnaesterca, njegov pokušaje je izblokiran ali mu se sretno lopta vratila, a ovaj put Đorđević nije imao milosti.

Nastavili su napadati domaći, pa su relativno brzo, u 67. minuti došli i do trećeg gola. Nakon centaršuta sa desne strane ponovo Beganović je igrao rukom, a Bandić ovaj put bez asistencije VAR-a, pokazao ponovo na bijelu tačku. Ovaj put je Hamza Čataković stavio loptu na bijelu tačku i pogodio gol nemoćnog Muminovića.

Pet minuta prije kraja me;a i dalje je Sloboda bila u podre]enom položaju. Tokom jednog napada Anđušić je pokušao sa 20-ak metara, ali je dobro odbranio golman Muminović.

Nakon toga više nije bilo velikih šansi te je Sarajevo zasluženo slavilo sa 3:1.