Sarajevo sa igračem više sigurno protiv GOŠK-a

Nogomet 19. aug 202422:56 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva upisali su i treću uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu, a ovaj put savladan je GOŠK rezultatom 3:1.

Zanimljivo, ovo je treća utakmica zaredom u kojoj Sarajevo slavi istim rezultatom, no krenimo redom.

Utakmica u minutama na otvaranju nije ponudila uzbuđenja iako su Ikić za GOŠK i Oliveira za Sarajevo u prvih sedam minuta imali pokušaje iz slobodnih udaraca. Oba su završila u živom zidu protivnika.

Ofanzivno postavljeno Sarajevo nije uspijevalo da poveže redove i stvori kvalitetnu priliku za gol.

VEZANA VIJEST

S druge strane, GOŠK, koji nije mogao računati na posjed lopte u ovom meču imao je priliku u 16. minuti. Ikić je iz kornera pokušao direktno, ali je pogodio vanjski dio mreže Rockova.

Samo minut kasnije odgovorilo je Sarajevo. Loptu je na desnoj strani nakon odbijenog centaršuta primio Amar Beganović, silovito šutirao sa ivice šesnaesterca, ali za malo promašio protivnički gol.

Prvi udarac u okvir gola vidjeli smo u 24. minuti susreta. Hamza Čataković je primio loptu na dvadesetak metara i iz mjesta pokušao, ali je KArić odbranio bez većih problema.

GOŠK je u 28. minuti ostao sa igračem manje, kada je Enes Sipović oštro startao na Renana Oliveiru, a nakon pregleda VAR snimke, sudija Sivac dosudio je direktan crveni karton.

Sa igračem više, bilo je samo pitanje vremena kada će domaći povesti. To vrijeme je bilo u 41. minuti. Kyeremeh se dobro oslobodio svog čuvara na desnoj strani, uposlio Đorđevića koji je šutirao sa 15 metara, KAriće to odbio, a na loptu se sjurio Renan Oliveira, koji je pogodio iz velike blizine.

Samo tri minute kasnije jednaka kombinacija. Kyeremeh na desnoj strani do Đorđevića, novi šut fudbalera Sarajeva, ali ovaj put Karić sreće u korner.

Do kraja prvog poluvremena SArajevo je udvostručilo prednost. Beganović je uputio centaršut sa desne strane, neshvatljivo sam ostao ČAtaković koji je imao vremena da primi loptu i okrene se, šutira, no Karić je ponovo kratko odbio loptu, taman na nogu Guliashviliju, kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Foto N1

Na startu drugog poluvremena Sarajevo je moglo faktički završiti posao. Najprije je Čataković pogodio prečku nakon ulaska sa desne strane i šuta prema Kariću, a samo minut kasnije Guliashvili je uputio centaršut sa lijeve strane, najviši u skoku bio Oliveira, Karić je dotakao loptu, koja je promijenila pravac i završila na prečki.

U 50. minuti nova šansa za domaće. Unušić je pobjegao odbrani GOŠK-a na desnoj strani, uputio savršen centaršut na peterac, ali je Oliveira slabo šutirao glavom.

Osam minuta kasnije, ponovo je Unušić dobro poslužio Čatakovića na petercu sa desne strane, no šut igrača sa brojem sedam bio je neprecizan, pa je još jedna šansa da SArajevo faktički riješi pitanje pobjednika propala.

Novu su imali u 64. minuti. Centaršut Beganovića sa desne strane, Čataković u skoku atraktivno pokušava petom, lopta prolazi kroz ruke golmana GOŠK-a i završava porred njegove desne stative.

Na koncu rezultatskoj neizvjesnosti je došao kraj u 69. minuti. Unušić šalje u šesnaesterac još jedan hirusrški precizan centaršut, a na drugoj stativi spreman je čekao Hamza Čataković, koji glavom šalje loptu u mrežu za 3:0.

No, to nije bilo sve. Samo što se krenulo sa centra nakon kornera sa desne strane, Rockov je pogriješio u izlasku, a lopta je došla do Lagumdžije koji pogađa za 3:1.

Za više od toga nije bilo šansi i Sarajevo je osvojilo nova tri boda.