Sarajevo stopostotno i nakon Radnika, prvijenci Bubanje i Turkeša za trijumf Bordo tima

Nogomet 30. aug 202422:51 0 komentara

Susretom na Koševu između Sarajeva i Radnika otvoreno je redovno 5. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na kraju je slavio domaći tim rezultatom 2:0 i tako zadržao maksimalan učinak.

Nakon početnog ispitivanja snaga na prvu priliku čekali smo do osme minute. Mirzad Mehanović je pokušao sa distance iznenaditi Emila Rockova, ali je njegov udarac otišao daleko pored gola.

Tri minute kasnije Bordo tim stiže u prednost. Aleksandar Đorđević je izveo sjajan slobodan udarac, a Vladan Bubanja bio na pravom mjestu i poslao je iza leđa Nikole Lakića.

U 14. minuti prijetio je i Renan Oliveira, ali je Lakić intervenisao.

Nakon toga prijetio je i Guliashvili u dva navrata, ali je njegove udarce zaustavljao golman Radnika.

U 35. minuti velika prilika za goste. Uputio je Vasić centaršut sa desne strane, Mehanović dodao do Da Silve koji šutira i pogađa prečku. Ponovno je i na ovom susretu “zaplivao” u prazno Emil Rockov. Ovoga puta bez kazne za njegov tim.

Pet minuta kasnije prilika za tim Zorana Zekića. Georgi Guliashvili se namjestio i sjajno šutirao, ali je njegov udarac odbranio Lakić još jednom.

Gruzijac je pokušao i minut kasnije (41’), ali je ovoga puta odbrana izblokirala njegov šuta.

Prijetio je do kraja prvog dijela i Kuprešak, ali je njegov udarac odbranio Lakić.

Radnik pokušavao u drugom dijelu

Pokušavali su gosti i u drugom poluvremenu, a prvi je zaprijetio Jovanović koji je šutirao preko gola.

Za Sarajevo je u 57. minuti pokušao Renan, ali je i njegov udarac otišao pored gola.

Moglo je Sarajevo u 71. minuti ostati i sa igračem manje. Nidal Čelik je nakon jednog pada oštro reagovao i udario Jovanovića dok su bili na zemlji. Sudija Topuzović dugo gledao snimak iz VAR sobe, ali je na kraju odlučio ne pokazati crveni karton mladom defanzivcu Sarajeva.

Pet minuta kasnije rezervista Bruno Unušić je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu za Anđušića koji je šutirao, ali je to sa gol linije izbacio Janjić.

Ogromnu priliku Sarajevo imalo je u 84. minuti susreta. Nakon lopte Brune Unušića ona došla do Nemanje Anđušića, ofanzivac Sarajeva izašao sam pred Lakića, ali je loptu poslao pored gola.

Pobjedu Bordo tima mogao je ovjeriti rezervista Aldin Turkeš. Igrala se 85. minuta kada je Georgi Guliashvili prošao po lijevoj strani, uposlio novog napadača Sarajeva koji rutinski matira Nikolu Lakića. Ipak, ovaj gol je poništio sudija Topuzović nakon asistencije iz VAR sobe zbog nedozvoljene pozicije.

Ono što nije učinio tada, jeste u prvoj minuti nadoknade. Uputio je Unušić sjajan pas, a Turkeš maestralnom završnicom matirao Nikolu Lakića za prvijenac u Bordo dresu.

Sarajevo je tako zadržalo maksimalan učinak i sada je lider na tabeli sa 12 bodova i utakmicom manje. Radnik je s druge strane upisao prvi poraz u novoj sezoni i sada je 5. na tabeli sa 7 bodova.