Sociedad pokvario šampionsku žurku Barceloni na “Nou Campu“

Nogomet 20. maj 202323:25 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Sociedad napravio veliko iznenađenje, slavio protiv Barcelone u gostima – 2:1, i na taj način načinio ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Barcelona je pobjedom protiv Espanyola u gostima obezbijedila titulu šampiona Španije, a pred duel protiv Sociedada na “Nou Campu“ spremala se za šampionsku žurku.

Čelnici La Lige su po završetku susreta uručili šampionski pehar igračima Barcelone, pred čak 88.049 gledalaca. A oni su tokom susreta gledali sjajnu ekipu Sociedada, koja je imala svoju računicu.

Gosti su na kraju slavili veliku pobjedu, prvu poslije čak 33 godine u ligaškim duelima na strani protiv Barcelone. Sa ta tri boda, Sociedad je tri kola prije kraja umakao Villarrealu na pet bodova viška, na četvrtoj poziciji koja vodi u grupnu fazu Lige šampiona.

Gosti su poveli u ranoj fazi meča, još u petom minutu, kad je Sorloth proigrao Merina, koji je lako savladao Ter Stegena. Osim jedne prilike Lewandowskog u prvom poluvremenu, gotovo da nije bilo više uzbuđenja.

Barcelona je bila angažovanija u nastavku, ali su gosti bili izuzetno opasni u kontranapadima. Jedan od njih realizovali su za konačan trijumf, u 72. minutu Zubimendi je fantastično proigrao najboljeg pojedinca susreta Sorlotha, koji je rutinski prevario Ter Stegena.

Do kraja meča, najbolji strijelac šampionata Robert Lewandowski je smanjio rezultat u 90. minutu, ali Katalonci nisu uspjeli da u nadoknadi makar izjednače. Ako ništa drugo, Poljak je na listi najboljih strijelaca povećao prednost u odnosu na Karima Benzemu, sada ima 22 gola, pet više od Francuza.