Šok na Azijskom kupu: Najtrofejnija ekipa u historiji ovog takmičenja izgubila od Iraka

Nogomet 19. jan 202416:26 0 komentara
GIUSEPPE CACACE/AFP

Japan je ostao na tri boda dok je Irak osvojio maksimalnih šest

Fudbalska reprezentacija Iraka iznenadila je favorizirani Japan i pobijedila ga s 2:1 u utakmici 2. kola grupe D na Azijskom prvenstvu, koja je odigrana danas na stadionu “Education City” u katarskom gradu Al Rayyanu.

Dvostruki strijelac za Iračane bio je Aymen Hussein, a golove je postigao u 5. minuti i na kraju prvog poluvremena. Iako su imali nadmoć u posjedu i češće bili u prilikama za pogodak, reprezentativci Japana su uspjeli tek ublažiti poraz na samom kraju duela, kada je mrežu zatresao Wataru Endo.

Irak je sa šest bodova nakon dva kola vodeći u grupi D ispred Japana sa tri boda. Bez bodova su Vijetnam i Indonezija nakon poraza u prvom nastupu.

Inače, Japan je najtrofejnija reprezentacija u historiji Azijskog kupa sa četiri naslova, a na prošlom je izgubila u finalu od Katara.