Srbija poražena u Beču, komšije imaju popravni protiv Švedske pred EURO u Njemačkoj

Nogomet 04. jun 202422:46 0 komentara
GEORG HOCHMUTH / APA / AFP

Nemoćna Srbija kapitulirala je u Beču u prvom od dva kontrolna meča pred početak Prvenstva Evrope u Njemačkoj. Na kraju 2:1 (2:1)!

Odlučio je očajan start srpskog tima, očigledno nespremnog za ozbiljnija iskušenja.

Vremena za popravni ima, da li i lijeka za sve anomalije ostaje da se vidi. Selektor Dragan Stojković i fudbaleri imaju mnogo za brigu…

JOŠ SPORTA

Sijaset problema imala je Srbija od početka utakmice. Probao je Stojković sa četvoricom u posljednjoj liniji, ali nije išlo.

Austrijanci su brzo iskoristili brisan prostor ispred posljednje linije srpske odbrane i za nepuna tri minuta stigli do velikih 2:0. Golovi za nevjericu, u režiji Wimmera i Baumgartnera, iziskivali su i hitnu reakciju klupe i igrača u polju.

Reagovao je Dragan Stojković, uvidio da startni sistem 4-2-3-1 ne prolazi, poslao Gudelja u vezni red, suzio preostalu trojicu defanzivaca i koliko-toliko uspio da sanira posljedice skupog eksprementa. I uspio je da vrati kiseonik u posrnulu ekipu, djelimično zahvaljujući i ručnoj kočnici domaćina.

Pokušaj Tadića, na sredini prvog poluvremena, najavio je premještanje težišta igre na suprotnu stranu. Napokon, prvi ozbiljniji napad Srbije, centaršut Tadića sa lijeve strane, pokušaj Spajića i odlična reakcija Pavlovića, iz pet metara donio je Orlovima gol za 1:2 i vratio nadu

No, više od toga Srbija nije mogla, te im ostaje utakmica protiv Švedske da prije Evropskog prvenstva poslože kockice i pokušaju napraviti ozbiljniji rezultat.