Srbija se u finišu susreta spasila blamaže protiv Jordana

Nogomet 16. jun 202322:33 0 komentara
Fudbalski savez Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije slobodna je u prvom terminu junskih kvalifikacija pa su tu priliku iskoristili da odigraju prijateljski susret sa selekcijom Jordana.

Utakmica je odigrana u Beču na Generali Areni, a Dragan Stojković Piksi na teren je izveo dosta kombinovan tim.

Na kraju su reprezentativci Srbije uspjeli slaviti nakon preokreta rezultatom 3:2.

Povela je Srbija već u sedmoj minuti, a strijelac je nakon ubačaja Uroša Račića bio mladi fudbaler Crvene zvezde Strahinja Eraković.

Propustila je Srbija nakon toga još nekoliko prilika, a onda hladan tuš nakon osam minuta igre u drugom dijelu.

Haddad je uposlio Al Mardija, a ovaj matirao Rajkovića za poravnanje.

U 67. minuti novi udarac za Srbiju. Al Naimat je ovoga puta uposlio Al Tamarija, koji pogađa za veliki preokret.

Ipak, Orlove je potpune blamaže spaio Dejan Joveljić u 83. minuti nakon asistencije Sergeja Milnković-Savića.

Meč je nakon gola Srbije bio prekinut je su ubačeni predmeti na teren tokom slavlja fudbalera Dragana Stojkovića Piksija, a sudija je nakon toga obje ekipe povukao u svlačionice.

Kada se stanje na tribinama smirilo meč je nastavljen, a Orlovi su do pobjede uspjeli doći u četvrtoj minuti nadoknade. Strijelac je bio Dejan Joveljić nakon asistencije Filipa Mladenovića.

Srbija naredni meč igra u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj, a za protivnika će imati selekciju Bugarske.