Suspendovan sudija koji nije priznao pobjednički gol Real Madridu

Nogomet 05. mar 202418:32 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

U duelu 27. kola Primere, Valencia i Real Madrid su na Mestalli odigrali 2:2.

Iako se Real vratio iz zaostatka od 2:0, nakon utakmice u fokusu nisu bili događaji na terenu već sudijske odluke.

Sudac Jesus Gil Mazano bio je suočen s teškim odlukama u nadoknadi. U 92. minuti dosudio je kazneni udarac za Valenciju koji je vrlo brzo bio poništen nakon konzultacija s VAR sobom.

Potom je Real krenuo u lov na treći, ujedno i pobjednički zgoditak. Sjajni Jude Bellingham zabio je pogodak glavom za 3:2 te naizgled još jednom spasio Real u posljednjim minutama, međutim koji trenutak ranije, Mazano je svirao kraj utakmice te pogodak nije priznat što je razbijesnilo igrače gostujuće ekipe.

REUTERS/Pablo Morano TPX IMAGES OF THE DAY

Španska Sudijska komisija, Mazanu je odredila suspenziju od dvije utakmice, a nagađa se kako bi naknadno mogao zaraditi i još rigoroziniju kaznu.

Real je unatoč remiju još uvijek s ugodnom prednošću na vrhu španskog prvenstva sa 66 bodova. Prvi pratitelj Girona ima sedam bodova manje, a Barcelona je treća s 58.