Tottenham konačno slavio, Everton nastavlja niz

Nogomet 11. maj 202418:23 0 komentara
REUTERS/Ian Walton

Zanimljivo popodne smo pratili u Premijer ligi. Everton je ponovo slavio, Newcastleu samo bod, a Tottenham je konačno prekinuo seriju poraza.

Tottenhem – Burnley 2:1

Konačno je Tottenham prekinuo seriju poraza u Premijer ligi i u posljednjem meču u sezoni pred svojim navijačima savladao Burnley 2:1.

Do vodstva dolaze gosti u 25. minuti kada je Sander Berge sjajno namestio loptu za Jakuba Bruna Larssena koji trese mrežu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Pijevaca. Već u 32. minutu je bilo 1:1. Pedro Poro je dobio sjajnu loptu i poslao je pod prečku.

Tottenham je na kraju uspio da dođe do preokreta. U 82. minutu sjajno je sve odradio James Madison, a mrežu je zatresao Micky van de Ven.

Ovim porazom Burnley je izgubio status Premierligaša.

Newcastle – Brighton 1:1

U posljednjem meču kod kuće ove sezone, Newcastle je odigrao neriješeno sa Brightonom.

Gosti su poveli već u 18. minutu, praktično iz prve prave prilike. Joel Veltman je bio na pravom mjestu, pokupio odbijenu loptu i donio svom timu prednost.

Domaći do izjednačenja dolaze u petom minutu nadoknade prvog poluvremena. Longstaff je ovoga puta bio precizan nakon sjajne asistencije Elliotta Andersena.

U drugom dijelu meča se na prava uzbuđenja čekalo do samog finiša.

Anthony Gordon je pogodio mrežu gostiju u 86. minutu, ali je Darren England gledao VAR i gol poništio zbog ofsajda.

Bournemouth – Brentford 1:2

Bournemouth je prvi poveo, i to u 27. minuti utakmice. Dominic Solanke je bio jedan na jedan sa golmanom i poslao je loptu u gol. Ipak, par minuta kasnije smo se vratili na 0:0 – VAR je pokazao igranje rukom koje je prethodilo golu.

Cijeli meč je faktički stao u posljednja tri minuta i nadoknadu vremena. Bryan Mbeumo je donio prednost Brentfordu u 87. minuti, a u 90., je Solanke pogodio za 1:1!

U petom minutu nadoknade Mbeumo dobro pronalazi Wissu koji donosi Brentfordu trijumf.

Everton – Sheffield United 1:0

Everton je dodao još jednu pobedu ove sezone i bez obzira na sve kazne, ostaje u eliti. Karamele su mogle do prednosti u 14. minutu, ali je Abdoulaye Doucoure zaustavljen. Golman Sheffielda nije mogao ništa u 31. minutu. Ovoga puta je uspješniji bio Doucoure koji je donio Evertonu prednost.

Oprezni su bili domaći, praktično bezopasni gosti i nije do kraja meča bilo promjene rezultata. Pobjeda je ostala na Goodisonu.