Treći trofej za Plemiće: Zrinjski pobijedio Borac u Banjaluci i odbranio naslov prvaka Kupa BiH

Nogomet 23. maj 202419:56 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su 1:0 Borac u Banjaluci, na revanš meču finala Kupa Bosne i Hercegovine. Plemići su slavili i u Mostaru 1:0, te sa ukupnih 2:0 stigli do trećeg trofeja u historiji. Ekipa Željka Petrovića stigal je do trona bez primljenog gola.

VEZANE VIJESTI:

Veliku šansu na otvaranju meča imali su gosti iz Mostara. Nakon prekida ekipe Željka Petrovića, odlično je loptu ka golu glavom skrenuo Mario Ćuže, ali je prečka spasila Banjalučane. Lopta se odbila do Hrvoja Barišića koji je izblokiran. Tražili su gosti penal i igranje rukom, ali sudija Peljto nije vidio situaciju za 11 metara. 1

Novi reprezentativac Bosne i Hercegovine, David Vuković, stvarao je puno problema odbrani Zrinjskog, ali bez konkretno učinka tokom prvog poluvremena.

Poslije malo više od pola sata igre, u šesnaestercu Plemića pao je Jurilj, sudija Peljto pogledao je u pomoćnika, te dobio signal da penala nije bilo.

Do kraja prvog poluvremena požutili su Vuković s jedne i Kiš sa druge strane.

U drugom poluvremenu aktivna igra sa obje strane.

Ćuže se prvo našao u dobro kontranapadu, ali se spetljao u završnici. Odgovorili su aktuleni prvaci BiH preko Jurilja, ali se istakao u defanzivi Šunjić u redovima gostiju.

Krenuli su izabranici Vinka Marinovića po gol, koji bi im donio produžetak, ali nakon dobrog ubacivanja Vranješa sa strane, Lukić se nije dobro snašao u završnici.

igrala se 79. minuta kada je Kiš promašio zicer glavom sa pet metara, poslije sjajnog centaršuta Ćorluke.

Dvije minute kasnije Filip Bradarić koji je ušao u drugom dijelu, uputio je odličan centaršut ka Matiji Malekinušiću, ovaj je neometano primio lijepo loptu i zakucao u mrežu Borca za 0:1.

Bacio je Marinović sve karte u napad do kraja, krenuo sa dva napadača po eventualni preokret, ali bez promjene do kraja meča.

Zrinjski sa ukupnih 2:0 odbranio je naslov prvaka Kupa Bosne i Hercegovine.

Sada u vitrinama kluba Plemići imaju tri trofeja najmasovnijeg fudbalskog takmičenja. Prošle godine su osvojili drugi pobjedom protiv Veleža, a 2008. godine prvi put su osvojili trofej namijenjem osvajaču nacionalnog Kupa.