TSC doživio težak poraz sa dva igrača manje, Konferencijska liga je realnost

Nogomet 22. aug 202422:11 0 komentara

Serija očajnih rezultata klubova iz Srbije u Evropi je nastavljena. Maccabi iz Tel Aviva je ubjedljivo savladao TSC na neutralnom terenu u Mađarskoj (3:0) i izvjesno je da će klub iz Bačke Topole morati da se zadovolji učešćem u Ligi konferencije.

Žarko Lazetić je sve riješio u prvom meču protiv kluba na čijoj je klupi sjedio do ove sezone. Njegov tim je bio bolji od starta, stekao prednost kad su brojčane snage igrača bile izjednačene, a u drugom poluvremenu sa dvojicom fudbalera više izraleski prvak je popeo prednost do tri razlike.

TSC-u su u finišu prvog poluvremena isključena dva igrača. Đorđević je kao posljednji igrač odbrane oborio špica Maccabija, a Banjac je morao van terena zbog brutalnog starta i dobro je da nije slomio nogu Sissoku.

Ono što je obeshrabrujuće za TSC bilo je da nije igrao dobro ni 11 na 11, Maccabi je poveo izigravanjem kompletne odbrane. Capan je slabo reagovao, nije vrijedilo ni što je Petrović odbranio nogom na gol-liniji, centarfor Turgeman je lako pogodio mrežu.

Uspijevao je TSC sa devetoricom da čuva mrežu do 63. minuta, a na kraju nije uspio ni da ostane na minus dva. Maccabi je sa 3:0 praktično sve riješio oko prolaza i revanš u Bačkoj Topoli bit će samo formalnost.

Revanš je u Bačkoj Topoli za sedam dana, a žrijeb za Ligu Evrope i Ligu konferencije dan kasnije.