Uspavanka u Konjicu na kraju pripala domaćima, GOŠK bolji od Zvijezde

Nogomet 12. aug 202318:54 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Igmana savladali su u Konjicu dobojsku Slogu i na taj način došli do druge pobjede u Premijer ligi ove sezone.

Krajnji rezultat meča glasio je 1:0, a jedini pogodak na utakmici je postigao Armin Bešagić.

U prvom poluvremenu je nakon 10 minuta bilo jasno da nećemo gledati lijepu utakmicu. Vrućina i indisponiranost fudbalera oba tima utjecali su da niti jedan tim nije uspio konstantno stvarati šanse, a poluprilike koje jesu stvorene odlazile su u nepovrat.

U prvom dijelu najbolju priliku imali su domaći, kada su preko Mirsada Ramića pogodili stativu. Nije bilo do kraja jasno da li je lopta prešla gol crtu, golman Šćekić je došao do nje, a sudija pokazao da se igra nastavi.

Jedini gol viđen u drugom poluvremenu

U drugom dijelu meča Igman je pokušao biti nešto aktivniji.

Hebibović je za domaće pokušao na startu drugog poluvremena, ali Šćekić je ponovo bio na mjestu.

Odgovorila je Sloga iz slobodnog udarca u 49. minuti. Karać je šutirao u spoljni dio mreže.

U 76. minuti domaći su konačno poveli. Kombinovali su Bojo i Ramić, Bojo je pronašao Bešagića na petercu, a njemu nije bilo teško savladati Šćekića.

Sloga ni nakon primljenog gola nije uspjela odreagovati i napasti gol Igmana. Štaviše, Konjičani su bili ti koji su imali još par šansi da udvostruče vodstvo. Ipak, do samog kraja se rezultat nije mijenjao.

U dvije utakmice Igman ima isto toliko pobjeda i iz dva meča ima 6 bodova, dok je ovo treći poraz u nizu za Dobojlije.

U drugoj utakmici koja je počela u istom terminu, GOŠK je pobijedio Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.