Velež razbio ekipu Tuzla Cityja i na sjajan nastup okončao sezonu, hat-trick Mlinarića

Nogomet 24. maj 202418:52 0 komentara

Fudbaleri mostarskog Veleža savladali su u uvodnom susretu posljednjeg 33. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u gostima ekipu Tuzla Cityja rezultatom 5:1.

Izveo je strateg domaćeg tima Adnan Osmanhodžić tim prepun mladih fudbalera, a to je na najbolji način iskoristio tim Veleža i uvjerljivim trijumfom okončao sezonu.

Poveo je Velež u 31. minuti preko Mihaela Mlinarića. Veznjak Rođenih je pogodio nakon dodavanja Ede Vehabovića.

Samo osam minuta kasnije ponovo se tresla mreža domaćina. Ovoga puta je Zvonić uposlio Mlinarića, a ovaj sjajnim udarcem udvostručio prednost svoje ekipe. Bio je ovo njegov sedmi pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Nakon dvije minute igre u drugom dijelu ponovno se tresla mreža Eldina Lolića, a ovoga puta strijelac je bio Dino Halilović.

U 55. minuti se u listu strijelaca upisao i mladi Tarik Šikalo i to na sjajan način.

Sve što su Tuzlaci uspjeli jeste utješni gol Irfana Hadžića iz 82. minute.

Do kraja susreta Mihael Mlinarić je kompletirao hat-trick u 89. minuti i tako na sjajan način kompletirao sezonu svoje ekipe.

Velež će tako sezonu završiti na 3. poziciji sa 59 bodovva, dok je Tuzla City 11. sa 27 i naredne sezone će igrati u Prvoj ligi Federacije.