Velež slavio protiv Širokog na Pecari i upisao prvu premijerligašku pobjedu u sezoni

Nogomet 18. aug 202420:44 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Veleža slavili su pobjedu protiv Širokog Brijega na Pecari 2:0 i upisali prvu pobjedu u Premijer ligi ove sezone. Rođeni su zbog problema sa stomačnim virusom među igračima tražili prije meča odgodu susreta, ali domaći tim nije pristao na to. Širokobriježani su se vratili na matični stadion nakon deset mjeseci, kada nius mogli igrati zbog rekonstrukcije travnjaka.

Samo devet minuta bilo je potrebno da Rođeni stignu do prednosti. Oreč je centrirao sa strane, a Bagarić u pokušaju da interveniše pogodio je vlastitu mrežu.

Nastavili su Mostarci da igraju dominantno, Lauš je tražio Milaka, ali lopta nije uspjelo doći do njega na drugoj stativi, kada bi bio u odličnoj pozciji za gol.

Narednu priliku saigrači Veleža su zamijenili uloge, Milak upošljava Lauša, koji šutira, ali stativa je bila saveznik sreće Širokog i golmana Tomića.

Kpan i Prusina prijetili su nastavku sa distance, traživši izjednačenje, ali gol Hadžikića nije uspjeli ozbiljnije ugroziti.

Mlinarić je na startu drugog poluvremena zaprijetio, ali već u narednom šansi postigao novi gol za Velež. Lohan je šutirao, Tomić odbranio, a odbijanac u mrežu pospremio Mlinarić.

Gledala se i VAR tehnologija, ali glavni arbitar Aleksandar Njegomirović nije mijenjao svoju odluku.

U narednom kolu Široki ide Igmanu, a Velež će na još jednu gostujuću utakmicu na megdan Radniku.