Veliki preokret Sarajeva na Tušnju: Sloboda prokockala dva gola prednosti

Nogomet 02. apr 202317:53 0 komentara
N1/F.Z.

Fudbaleri Slobode i Sarajeva priredili su sjajnu predstavu na stadionu Tušanju u 24. kolu Premijer lige. Fantastična utakmica u kojoj su Tuzlaci vodili 2:0, ali na kraju sva tri boda odličnim povratkom nose igrači Sarajeva iz Tuzle.

Četiri gola moglo je vidjeti nekoliko hiljada ljubitelja Tuzlaka i Bordo tima u prvih 45 minuta.

Loše je počelo za Sarajevo. Poslije manje od petnaest minuta, Sloboda je vodila 2:0 na Tušnju protiv Sarajeva.

Za svega šest minuta, dva puta je kapitulirao golman Sarajeva Belmin Dizdarević.

Horde zla transparentom poslale oštru poruku upravi kluba: “Nema čega nema!”

Strijelac u oba navrata bio je nekadašnji fudbaler Sarajeva, Amer Bekić, koji je odlično pogađao nakon asistencija Stojana Vranješa.

N1/F.Z.

Bekić iz poštovanja prema bivšem klubu nije slavio niti jedan pogodak. A sa klubom sa Koševa osvojio je titulu prvaka BiH 2015. godine.

Malo manje od dvadeset minuta trebalo je ekipi Mirze Varešanovića da se oporavi od šoka.

Slaviša Radović odlično je iskoristio kontakt sa strijelcem prva dva gola Amerom Bekićem, koji je ušao u kontakt i sudija Antoni Bandić pokazao je na bijelu tačku.

Zanimljiva poruka navijača Slobode: “Veliki selam za gospodu iz saveza”

Siguran izvođač bio je Almedin Ziljkić, koji nije slavio pogodak protiv svog bivšeg kluba, baš kao i Bekić u dva navrata ranije. Igrala se 33. minuta meča.

Samo tri minuta kasnije Hamza Čataković prelijep udarcem, pogodio je rašlje Erićevog gola za 2:2.

N1/F.Z.

U drugom poluvremenu najbolju priliku za promjenu rezultata imali su fudbaleri Slobode, preko napadača Adija Alića, ali se nije dobro snašao na nekih 11 metara od gola Dizdarevića, te poslao loptu preko gola.

Ubrzo, nekoliko minuta kasnije, Čataković se našao u izglednoj šansi za gol, međutim napadač Sarajeva nije dobro zahvatio loptu i ostalo je 2:2.

Danijel Avramovski ušao je u igru umjesto Renana Oliveire u 71. minutu, a samo dvije minute kasnije postigao je pobjednosni gol za Bordo tim.

Akciju je započeo Vrančić, koji je dodao do Ziljkića, a strijelac prvog gola za Sarajevo nesebično šalje povratnu za Makedonca, koji sigurno matira Erića.

Veliku priliku na kraju propustio je Sajid Husejnović za poravnanje na Tušnju, nije dobro zahvatio volej i loptu je otišla daleko od gola Sarajeva.

Sarajevo se sada nalazi na šestom mjestu sa 35 bodova, a Sloboda je osma na 24.