Veliki udarac za Italiju, bitan fudbaler propušta Euro?

Nogomet 16. maj 202409:47 0 komentara
REUTERS/Stephanie Lecocq

Fudbaler Aston Ville i italijanski reprezentativac Nicolo Zaniolo propustiće predstojeće Evropsko prvenstvo zbog povrede stopala, prenosi "Corriere dello Sport".

Zaniolo se povrijedio tokom meča 37. kola engleske Premijer lige između Aston Ville i Liverpoola (3:3). U igru je ušao u 65. minutu, ali je 14 minuta kasnije morao da napusti teren zbog povrede.

Italijanski mediji navode da je poslije dodatnih pregleda utvrđeno da je fudbaler Ville doživio težu povredu stopala, a van terena biće najmanje mjesec dana.

Italijani tvrde da je Zaniolo propustio i prethodno EP, koje odigrano 2021. godine, zbog povrede ligamenata koljena.

Italija je tada osvojila titulu, pošto je u finalu nakon penala savladal Englesku ukupnim rezultatom 4:3.

Zaniolo (24) je za reprezentaciju Italije odigrao 19 utakmica i postigao dva gola.

Evropsko prvenstvo će biti održano u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula, a Italija će igrati u grupi B sa Španijom, Hrvatskom i Albanijom.