Vlahović pogodio u četvrtom minutu i donio Kup Juventusu

Nogomet 15. maj 202423:07 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Stara dama slavila u velikom finalu Kupa Italije u Rimu protiv Atalante, meč riješio napadač reprezentacije Srbije Dušan Vlahović.

Nije Juventus bio konkurentan za Scudetto, ali je ekipa iz Torina došla do trofeja, u Kupu Italije. U velikom finalu Stara dama je slavila na stadionu „Olimpico“ u Rimu protiv Atalante – 1:0.

Ispostavilo se da je meč rešen već u četvrtom minutu, Dušan Vlahović je umakao čuvarima, izbjegao ofsajd zamku i sa 12 metara rutinski je savladao golmana Atalante. I to slabijom, desnom nogom, poslao je loptu u mrežu rivala.

Bila je to velika prednost za Juventus, koji je potom taktički odigrao fantastično do kraja meča. Gotovo da nije bilo većih uzbuđenja do isteka prvog poluvremena.

Pokušao je izmenama Gasperini da promijeni i ritam meča, svih pet izmena izvršio je već do 65. minuta. Ali, nije mu to mnogo pomoglo. Naprotiv, malo je nedostajalo da Vlahović već u 54. minutu riješi pitanje pobjednika, ali tada poslije njegovog pada sudija Maresca nije smatrao da treba da dosudi jedanaesterac.

Ono što nije uspeo tada, jeste 11 minuta kasnije, međutim poslije VAR provere taj pogodak je poništen zbog ofsajda. Cambiasso je sjajno centrirao, glavom je Vlahović samo skrenuo loptu u mrežu rivala, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Malo je nedostajalo da Atalanta izjednači u 78. minutu, ali je tada Juventus imao mnogo sreće, Lookman je pogodio stativu. Koji minut kasnije odlučio je Allegri da iz igre izvuče Vlahovića, koji je pozdravljen ovacijama navijača tima iz Torina.

Zatresao se potom okvir gola i na drugoj strani, ali je u 84. minutu sa deset metara Miretti snažno šutirao, pogodio je prečku. U četvrtom minutu nadoknade Ederson je imao fantastičnu priliku za izjednačenje, ali je Perrin fantastično reagovao.

Tada je na scenu stupio i Massimilliano Allegri, koji je imao šta da kaže sudijama, dobio je i crveni karton, skinuo kravatu, umalo pocijepao i košulju… Ali, očigledno da je znao šta  radi, s obzirom na to da je nešto kasnije sudija svirao kraj utakmice za veliko slavlje Juventusa i njegovih navijača.