Vratio i publiku na tribine: Feđa Dudić čini čuda sa Radničkim, Kragujevčani u polufinalu Kupa Srbije!

Nogomet 11. apr 202418:05 0 komentara
FK Radnički 1923 Kragujevac zvanična stranica

Poznat je posljednji učesnik polufinala Kupa Srbije, Crvenoj zvezdi, Partizanu i Vojvodini pridružio se kragujevački Radnički 1923.

Radnički 1923 je u polufinalu Kupa Srbije. Kragujevčani su u sjajnom ambijentu, pred čak 7.000 gledalaca na stadionu „Čika Dača“, slavili veliku pobedu protiv Novog Pazara – 3:1 (2:0).

Odigrali su izabranici Feđe Dudića kao u transu prvo poluvrijeme, u kojem o onome što su prikazali gosti najbolje govori statistika, ka golu čuvara mreže Šumadinaca Mladenovića šutnuli su tek jednom, van okvira gola.

Na drugoj strani, Radnički je bio sjajan, prijetio je iz svih oružja, a napokon i poveo poslije odlične akcije u 30. minutu, koju je efektnim i preciznim udarcem završio Bavis.

Samo pet minuta kasnije domaći su duplirali prednost, prethodno je neoprezan u svom šesnaestercu bio Islamović, koji je igrao rukom, pa je skrivio najstrožiju kaznu u 35. minutu.

A siguran realizator najstrože kazne bio je Milutin Vidosavljević, specijalista Kragujevčana za jedanaesterce u tekućoj, ali i prošloj sezoni. Dva gola viška bila su, očigledno, velika prednost za ekipu Feđe Dudića.

Pokušao je Slavko Matić da promjenama prodrma svoj tim, ali je Radnički nastavio da reda šanse. Propuštali su ih Gluščević, Bavis, Sali, Vidosavljević…

I kad je tako, obično stigne kazna, u 73. minutu Srećković je zakucao loptu u gol domaćina, za nadu Pazaraca. Do kraja meča, solidnu priliku imao je Šćepović, koji je šutirao iz okreta u 88. minutu, ali preslabo za golmana Radničkog.

I kad su krenuli svi iz gostujućeg tima u napad, uslijedila je munjevita kontra Radničkog, Floro je načnio kardinalnu grešku, iskoristio je to Adžić, centrirao je u peterac Pazaraca, a Kolumbijac Ortiz je lako savladao na ovom meču vrlo dobrog Mirkovića.