Vučica se igrala sa Cagliarijem, na kraju četiri gola u mreži gostiju

Nogomet 05. feb 202423:01 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Slavila je Roma rezultatom 4:0 (2:0).

Ni dva minuta nisu prošla kada je Roma prvi put priprijetila, ali je udarac glavom Leandra Paredesa blokiran. Lopta se odbila do Lorenza Pellegrinija koji je bio spreman i uspio je da zatrese mrežu.

Nizale su se šanse domaćih koji su u 27. minutu došli do 2:0. Pellegrini se ovoga puta našao u ulozi asistenta, a sjajan gol je postigao Paulo Dybala.

VAR je intervenisao u 50. minutu,  sudija je nakon provjere snimka ostao pri odluci da dosudi penal za Romu nakon što je prvo bio uvjeren da je Andrea Petagna igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Dybala je bio siguran sa bijele tačke za 3:0.

Konačan rezultat je postavljen u 59. minutu. Paredes je izveo korner, a sjajno je skočio Huijsen i poslao loptu u mrežu.

Roma je peta na tabeli Serije A i ima 38 bodova, Cagliari je na 18. mjestu sa isto toliko bodova.