Zmajice u sjajnom susretu savladale Crnu Goru i stigle nadomak plasmana u baraž

Nogomet 12. apr 202216:15 > 16:32 0 komentara
N/FSBiH

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Crnu Goru u Podgorici sa 2:0 i stigla jako blizu cilja i baraž mečeva za plasman na smotru najboljih selekcija planete.

Prvo poluvrijemene donijelo je veliki borbu, veliku nervozu u sastavu obje selekcije, mnogo grubih startova, verbalnih sukoba i čak šest žutih kartona. Crna Gora je imala inicijativu, ali nije uspjela da stvori ozbiljnu priliku ispred gola Bosne i Hercegovine.

S druge strane, Zmajice su koristile višak slobodog prostora, sjajno su organizovale kontrapade, a jedan je uspjela da materijalizuje u režiji Sofije Krajsumović koja je uspjela da zatrese mrežu Crne Gore za 1:0. Bosna i Hercegovina je vješto čuvala kapital do kraja prvog poluvremena.

U nastavku meča dvije sjajne prilike da donese izjednačenje selekciji Crne Gore, propustila je Slađana Bulatović, dok je priliku da duplira prednost Bosne i Hercegovine, propustila Milena Nikolić. Anđela Tosković je promašila zicer za Crnu Goru, a revanširala se sa druge strane Selma Kapetanović.

Uslijedio je rat nerava u posljednjih dvadesetak minuta, Crna Gora je nastojala da stigne do zlata vrijednog boda, a Bosna i Hercegovina da sačuva kapital koji je stekla u prvom poluvremenu, te da riješi pitanje pobjednika iz kontranapada.

Na desetak minuta prije kraja, Selma Kapetanović je pobjegla po desnoj strani, sjajno asistirala Mileni Nikolić koja je rutinski dobila jedan na jedan sa Anastasijom Krstović.

Do kraja kvalifikacija, Bosnu i Hercegovinu očekuje gostovanje selekciji Azerbejdžana, dok Crna Gora ima dva meča, protiv Danske u gostima i Malte u Podgorici.