Zrinjski u derbiju savladao blijedo Sarajevo, eurogol Tičinovića

Nogomet 26. feb 202319:22 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Zrinjskog u derbi susretu 20. kola Premijer lige BiH na stadionu Rođeni u Mostaru savladali su ekipu Sarajeva rezultatom 0:2.

Nismo imali mnogo toga za vidjeti u prvom dijelu, Bordo tim je izgledao zaista katastrofalno. Treba istaći da nisu uspjeli niti jednom zaprijetiti golmanu Zrinjskog, Mariću.

Zrinjski je prijetio u nekoliko navrata, a prvu priliku imao je Nemanja Bilbija u petoj minuti kada je šutirao sa distance, ali je udarac otišao preko gola.

Igralo se uglavnom na sredini terena, jak vjetar je pravio ogromne probleme igračima obje ekipe, a novi pokušaj viđen je tek u 25. minuti susreta kada je sa distance pokušao Ilinković. Međutim, i njegov udarac otišao je preko gola.

Plemići su do prednosti stigli u 33. minuti. Sjajna akcija Zrinjskog, lopta je stigla do Tičinovića, koji se lijepo namjestio i majstorski s ruba kaznenog prostora lobovao golmana Sarajeva Muhameda Šahinovića.

Na startu drugog dijela Bordo tim je krenuo nešto konkretnije.

Najprije je Ziljkić u 53’ minuti šutirao direktno iz kornera, namučio golmana Marića. Nakon toga izveo još jedan veoma dobar korner za Šerbečića, a defanzivac Sarajeva šutirao preko gola.

Zrinjski je novu veliku šansu imao u 69. minuti susreta. Mario Ćuže se našao potpuno sam ispred golmana Sarajeva nakon dodavanja Bilbije, ovaj se namjestio, ali šutirao visoko preko gola.

Zrinjski je do drugog gola stigao u 73. minuti. Tičinović je lijepo prošao po strani i ubacio, golman Šahinović loše reagovao i promašio loptu, a Bilbija bez većih problema pospremio loptu u mrežu.

Do kraja rezultat se nije mijenjao pa je Zrinjski stigao do 13. pobjede u sezoni. Zrinjski je lider na tabeli Premijer lige BiH sa 42 osvojena boda, Sarajevo je 6. sa 25 bodova.