Zvanično: Pokrenut postupak zbog sumnji u meč Prve lige Srbije zbog namještanja utakmice

Nogomet 25. apr 202422:41 0 komentara
screeenshot

Disciplinska i etička komisija Fudbalskog saveza pokrenula je postupak protiv Tekstilca, zbog sumnji u narušavanje integriteta utakmice 29. kola Prve lige, protiv Mladosti GAT (1:2).

Kako smo i najavili, posle istrage i obimnog predmeta, oficir za integritet FSS, Bogdan Đurđević, dostavio je prijavu disciplinskom organu.

Komisija, na čijem čelu se nalazi Ivan Nikolić, brzo je reagovala i po dostavljenom predmetu, pokrenula postupak.

JOŠ SPORTA

Klubu iz Odžaka ostaje mali prostor za reakciju.

Prva dojava iz UEFA podrazumijeva jasno kažnjavanje na osnovu praćenja kladioničarskog tržišta. U aktuelnoj sezoni, ovo je prvi postupak protiv Tekstilca i prvoligašu iz Odžaka slijedi kazna, predviđena Disciplinskim pravilnikom FSS.

Utakmica, odigrana u Odžacima 8. aprila, riješena je u drugom poluvremenu.

Golovima Dragana Kokanovića u 48. i Miljana Vukadinovića u 56. minutu, Mladost GAT je utabala put do pobjede. Odžačani su smanjili minus u 68. minutu, strijelac za 1:2 bio je Ivan Davidović. Ispostavilo se, bio je to i konačan rezultat utakmice, koja će krajem aprila dobiti i treće poluvrijeme i to pred disciplinskim organom srpske kuće fudbala.

FSS je u februaru kaznio novobeogradski Radnički, oduzimanjem šest bodova, zbog narušavanja regularnosti na meču sa Tekstilcem, decembra prošle godine.

Utakmica je završena pobjedom domaćina od 5:0.