Lana Pudar šesta u polufinalu na 200m delfin u Parizu, ništa od finala na Olimpijskim igrama

Ostali sportovi 31. jul 202420:52 0 komentara
REUTERS/Issei Kato

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar zauzela je šesto mjesto na 200m delfin na Olimpijskim igrama u Parizu.

Mostarska sirena dala je sve od sebe, dobro se držala do drugog okreta koji označava 100 metara, utrke, ali je onda ostala bez snage i sa četvrtog do kraja pala na šestu poziciju sa vremenom 2:08.74.

Summer McIntosh je bila prva u polufinalu sa skoro četiri sekunde prednosti u odnosu na Pudar, drugo mjesto zauzela je Regan Smith iz SAD-a, a treća je bila Elizabeth Dekkers iz Australije sa sekudom i 30 stotinki zaostatka.

Za našu plivačicu to znači da ni na 200m delfin nije uspjela da se plasira u finale.

Lana Pudar bila je najveća uzdanica Bosne i Hercegovine da na Olimpijskim igrama naša zemlja osvoji svoju prvu medalju.

U ukupnom poretku, naša najbolja plivačica završila je na 12. poziciji na 200 metara delfin tehnikom.