Novi bodovi za sjajnu Elvedinu Muzaferiju u spustu, senzacionalna Štuhec slavila

Ostali sportovi 21. jan 202312:03 0 komentara
JOE KLAMAR / AFP

Elvedina Muzaferija nazali se u odličnoj formi, a nakon bodova u superveleslaomu, najbolja bh. skijašica ostvarila je jako dobar plasman i u spustu.

Ženski spust vožen u Cortini D'Ampezzo Visočanka je odvezla za 1:06:37, što je bilo jednu sekundu i 64 stotinke sporije od senzacionalne pobjednice Ilke Štuhec (1:04:73).

Skijašica iz Bosne i Hercegovine dobila je 3 boda za 28. mjesto

Tridesetdvogodišnja Štuhec upisala je jubilarnu 10. pobjeda. Pored toga Mariboričanka se našla 20. put na pobjedničkom podijumu u Svjetskom kupu.

Elvedina Muzaferija osvojila prve ovosezonske bodove u Svjetskom kupu

Norvežanka Kajsa Wickoff Lie zauzela je drugo mjesto pobjedničkog postolja uz 26 stotinki kašnjenja za Štuhec. Italijanka Elena Curtoni bila je treća i na domaćem skijalištu imala vrijeme 1:05:07.

Utrku je obilježio i pad Italijanke Sofije Goggije. U dodiru sa snježnom površinom aktivirao joj se zaštitni jastuk, srećom prošla je neozlijeđena. Zbog jakog vjetra u gornjem dijelu staze takmičari su se takmičili na skraćenoj stazi.

Sofija Goggia vodi u generalnom poretku spusta sa 480 bodova, Ilka Štuhec ima samo 108 manje na drugom mjestu.

Muzaferija se nalazi na 44. mjestu u poretku spusta sa 3 boda, a u ukupnom poretku Svjetskog kupa je 105. sa 6 bodova.