OI: Prva medalja za Hrvatsku, Maričić bronzani, Gorša šesti

Ostali sportovi 29. jul 202416:19 0 komentara

Hrvatski strijelac Miran Maričić donio je prvu medalju Hrvatskoj na Olimpijskim igrama u Parizu nakon što je u ponedjeljak u finalu zračne puške na 10 m osvojio bronzu, dok je Petar Gorša zauzeo šesto mjesto, a zlato je pripalo Kinezu Sheng Lihaou.

Miran Maričić je ukupno osvojio 230 bodova, drugi je bio Šveđanin Victor Lindgren, a zlatni Kinez Sheng Lihhao.

Maričić je nakon prve serije od pet hitaca bio drugi s 52,8 bodova, a Gorša šesti s 51,8 bodova. Maričić je bio drugi i nakon druge serije sa 105,1 bodova, a Gorša se popeo na četvrto sa 104,8 bodova. Gorša, kojem su ovo četvrte olimpijske igre, nakon 16 hitaca je završio natjecanje sa 165,6 bodova.