Šokantan poraz vaterpolista Srbije, izgubili od autsajdera u grupi

Ostali sportovi 30. jul 202412:02 0 komentara
REUTERS/Leah Millis

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživjela je klasičan nokaut u drugom kolu Olimpijskih igara. Australiaja je slavila sa 8:3 (1:0, 5:1, 1:0, 1:2). Srbija je u prvoj rundi dobila Japan sa 16:15, Australije je poražena od Španije sa 9:5. U narednoj rundi Srbija igra protiv Španije, Australija protiv Francuske, a plasman Srbije u četvrtfinale je pod znakom pitanja.

Australija je deklasirala Srbiju i praktično joj prolaz u četvrtfinale toliko otežala da je potrebno mnogo toga da se sklopi da bi olimpijski šampion nekako stigao među osam. Mnogo, mnogo je težak put, a igre protiv najslabijih timova Japana i Australije ne daju nikakvo pravo na optimizam.

Ništa nije valjalo, baš ništa u igri Srbije. Odbrana još i nekako napad nikako. Samo je gol Pavilarda sa igračem više obilježio prvu četvrtinu. Obje odbrane su bile snažne ali iz takve igre nisu kao nagrada stigli kvalitetni napadi. Praktično bez pravih prilika se šutiralo, obje ekipe po šest puta. Srbija jedinog igrača više dobila pola minuta prije prvog odmora i odmah napravila katastrofalnu grešku, praktično je lopta predata protivniku.

Druga četvrtina je bila noćna mora za Stevanovićeve pulene. Na početku je posle VAR provjere Edvards dobio crveni karton ali to ništa nije značilo. Srbija je statirala, igrala bez igre. Tri puta igrač više je propušten velikim greškama, odbrana je potpuno pala pa su Australianci pogađali u serijama. Poslije gola Burnsa za 2:0, u kratkom periodu dva-tri minuta Pavilard je razbio srpsku odbranu pa je bilo 6:0, 56 sekundi prije poluvremena a tada je Mandić konačno postigao prvi gol, u 15. minutu. Australija je na poluvremenu imala šut 17-6, Srbija 11-1.

Ništa se nije promijenilo poslije poluvremena. Pavilard je iz peterca postigao gol za 7:1 a srpski napad kao da se takmičio u izboru najlošijeg rješenja. Igrač više ne da nije funkcionisao, nego nije bilo ni šuta. Pokušao je minut pre kraja četvrtine Stevanović da tajm autom probudi momke. Ništa nije pomoglo, Ranđelović je šutirao preko gola.

Bila je to Srbija u svom najslabijem izdanju. Samo jedan gol za tri četvrtine protiv rivala koji je morao da se pobjedi. Šut 16-1 dovoljno govori, od šest igrača više ni jedan nije iskorišten. Tračak nade se pojavio posle golova Mandića iz peterca i Dedovića. Za nepunih šest minuta trebalo je postići četiri gola ali sa ovakvom katastrofalnom organizacijom napada to je bila nemoguća misija. Kada je Negus nepuna tri minuta pre kraja postigao gol za 8:3 bio to kraj tragičnog izdanja Srbije u meču u kojem kiks nije smio da se dogodi.