Tragična smrt člana Kuće slavnih: Avionom udario u štalu i na mjestu poginuo (FOTO)

Ostali sportovi 18. aug 202411:33 0 komentara
TOM PENNINGTON / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Scott Bloomquist, čuveni trkač iz Sjedinjenih Američkih Država, poginuo je u padu aviona.

Bloomquist je bio legenda američkog auto-moto sporta i osvajač brojnih priznanja, a taj status stekao je najviše u „dirt late model“ takmičenju u kome se vozila novije proizvodnje trkaju po zemljanim stazama.

U karijeri je osvojio nevjerovatna 24 takmičenja u raznim kategorijama, dok je 2002. godine uvršten u Kuću slavnih.

60- godišnji Bloomquist je izgubio život kada je izgubio kontrolu nad letjelicom i pao u blizini svog doma u Mursburgu, u američkoj državi Tennessee.

On je, prema prvim rezultatima istrage, pretpostavlja se prilikom slijetanja udario u štalu na svom imanju i na mjestu poginuo.

Bloomquist inače nije imao dozvolu za upravljanje letjelicom, o čemu je prije nekoliko godina i javno pričao.