Danska u polufinalu Olimpijskih igara: Slavili protiv Švedske nakon drame u posljednjim sekundama

Rukomet 07. aug 202419:18 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Rukometaši Danske plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara, nakon što su savladali Švedsku u nordijskom derbiju 32:31.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, barem što se rezultata tiče. Vodili su Šveđani najviše dva razlike, a Danci su stizali i do četiri gola viška. Međutim, prvo poluvrijeme završeno je neriješeno 16:16.

Prava borba viđena je u nastavku, nijedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti, a Švedska je imala napad za produžetak, međutim petnaestak sekundi prije kraja, ali je Emil Nielsen odbranio taj udarac i odveo Dance dalje.

Simon Pytlick bio je prvo ime meča sa 9 postignutih golova, pratili su ga Hansen sa 6, a po pet su zabilježili Jakobsen i Joergensen.

S druge strane kod Šveda, Felix Claar upisao je sedam golova, dok su Lagergren i Wanne dali po 5.

Danci će u polufinali igrati protiv Norveške ili Slovenije, a meč ovih rivala na programu je večeras od 21:30.

Drugog finalistu dobit ćemo nakon okršaja Španije i Njemačke.

Zlatnu medalju sa prethodnih Igara branili su Francuzi, koji su eliminisani u četvrtfinalu turnira.