Dobrom partijom se rukometni Zmajevi oprostili od sna o Svjetskom prvenstvu

Rukomet 12. maj 202418:32 0 komentara

Rukometaši Bosne i Hercegovine u uzvratnom susretu baraža za Svjetsko prvenstvo protiv Portugala odigrali su rezultatom 26:26.

Sjajno smo otvorili meč, poveli 3:1 , ali do 6. minute bilo je neriješeno.

Narednih pet minuta igralo se “gol za gol”, pa je u 15. minuti rezultat glasio 10:10.

JOŠ SPORTA

Portugalci su većinu prvog poluvremena u fazi napada igrali bez golmana i sa sedam igrača u polju, na šta su Zmajevi bili pripremljeni, pa smo mini serijom u 17. minuti imali +2. Ipak, do 23. minute Portugal je serijom od 5:0 stvorio tri gola prednosti, a rezultat je glasio 12:15.

Do kraja poluvremena Portugalci su iskoristili nekoliko grešaka u igri naše selekcije, te na poluvrijeme otišli sa prednošću od 4 pogotka. Nakon prvih 30 minuta bilo je 13:17.

Drugo poluvrijeme Zmajevi su počeli dosta dobro, pogotovo sa nekoliko odbrana Bekira Čordalije, pa smo u 11. minuti izjednačili na 20:20, nakon parcijalnog rezultata od 7:3 u drugom poluvremenu.

Igralo se ponovo “gol za gol” pa se u posljednjih deset minuta ušlo pri rezultatu 23:24. Nažalost Portugalci su podigli nivo igre u odbrani, pa se u završnici jako teško dolazilo do gola, ali su Zmajevi na minut i po prije kraja izjednačili na 26:26, što je bio rezultat koji se nije mijenjao do kraja, iako su Zmajevi mogli i izgubiti i pobijediti, ali je sjajnim reakcijama oba golmana, ostalo je 26:26.

Najbolji strijelac utakmice bio je mirko Herceg sa 7 postignutih pogodakam kod Portugala Branquinho je imao 4.

Zbog rezultata iz prve utakmice od 29:19 za Portugal, Bosna i Hercegovina neće ići na Svjetsko prvenstvo, ali je večeras pokazala kako se može nositi sa velikim evropskim reprezentacijama.