Rapsodija mladih rukometaša BiH: Zmajići osvojili EP B divizije u Slovačkoj, nakon ubjedljive pobjede u finalu

Rukomet 18. aug 202422:06 0 komentara

U-18 rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Latviju 38:26 u finalu Evropskog prvenstva B divizije.

Iako su već ranije, plasmanom u finalu, bh. rukometaši ostvarili plasman na EURO 2026, željeli su okončati natup i osvajanjem turnira u Slovačkoj.

Naši rukometaši su redom do finala pobjeđivali Estoniju, Litvaniju i Tursku, a u polufinalu su trijumfovali nad Nizozemskom.

Rasla je prednost rukometaša BiH iz minute u minutu prvog dijela, a maksimalno je iznosi +7. Na odmor su Zmajići otišli sa prednošću od šest golova (16:10).

Dobra igra Zmajića je nastavljena i u drugom poluvremenu pa su došli do dvocifrene prednosti pet minuta prije kraja (33:23).

Krunisali su sjajnu igru na kraju ubjedljivim trijumfom od 12 razlike (38:26).

Naš Mihajlo Vujadinović je najbolji golman turnira, a Alen Hadžimuhamedović je najbolji srednji bek, dok je nagradu MVP (najkorisniji igrač) osvojio naš Alem Hadžić.