Slovenci odigrali perfektno prvo, pa u drugom poluvremenu prosuli sve protiv Španaca

Rukomet 27. jul 202410:51 0 komentara
REUTERS/Eloisa Lopez

Rukometaši Slovenije poraženi su na startu Olimpijskih igara od Španije sa 25:22 (8:11), iako su većim dijelom meča bili bolji rival.

Prevagu na stranu Španije donijeli su Alex Gomez sa sedam, Daniel Dujshebaev i Daniel Fernandez sa po četiri gola. Kod Slovenije, Din Bobac je postigao pet, Tilen Kodrin četiri, Kristijan Horzen i Miha Zarabec po tri gola.

Slovenci su dobili prvo poluvrijeme sa 11:8, vodili su tokom drugog sa 14:11, djelovali su jako u odbrani, nalazili su dobra rješenja u napadu, nisu dozvoljavali Španiji da ubrza ritam, ali…

Ali, mali pad koncentracije je bio dovoljan da Španije nametne igru po principu trči i putiraj, da od 11:14, stigne do 19:16. Slovenija se nije predavala, stigla je do 20:21, ali je Španija napravila mini seriju 2:0 i rešila pitanje pobjednika.

Slovenija je u grupi sa Hrvatskom, Njemačkom, Španijom, Švedskom i Japanom. U drugoj grupi su Danska, Francuska, Mađarska, Norveška, Egipat i Argentina. Po četiri selekcije iz obje grupe, izboriće plasman u četvrtfinale.