Slovenija hrabro pala u borbi za medalju, Španci slave bronzu

Rukomet 11. aug 202411:12 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Rukometaši Slovenije prigrabili su epitet najprijatnijeg iznenađenja na Olimpijskim igrama, ali nije uspjela da ostvari san, nije usjpela da stigne do medalje. Španije je u meču za bronzanu odličje slavila sa 23:22 (12:12).

Najefikasniji u sastavu Španije, bili su Alex Gomez sa pet, Afustin Casado sa četiri, Abel Serdio sa tri gola. Kod Slovenije, Jure Dolenec je postigao šest, Blaž Janc pet, Aleks Vlah i Tilen Kordin po tri.

Iako je utakmica počela u ranom jutarnjem terminu – 9 sati, selekcija Slovenija i Španije borile su se sa mnogo energije, agresivnosti i čvrstine. Igrali se po principu gol za gol, a na kraju prvog poluvremena na semaforu je pisalo – 12:12.

REUTERS/Eloisa Lopez

Rat nerava je nastavljen i u drugom poluvremenu, na četiri minuta prije kraja na semaforu je pisalo 21:21. Aleks Vlah je promašio zicer, a Aleks Dushebajev pogodio za 23:21, na dva minuta prije kraja. Dolenec je smanjio sa sedam metara – 22:23. Španija nije iskoristila napad, a posljednji je imala Slovenija. Blaž Mahovček nije uspio da pogodi, slavlje Španaca je moglo da počne.

Za zlatnu medalju i olimpijski tron, boriće se Danska i Njemačka, koja je pokvarila posljednji ples Nikole Karabatića, koja je nokautirala Francuze u četvrtfinalu. Podsjećanja radi, domaćin Igara je posle početničke greške Dika Mema poklonio produžetke Nemcima, a zatim je uslijedio nokaut.