Međedović pobjednik Dvoranskog prvenstva Srbije

Tenis 15. dec 201616:11 > 16:11
Facebook/ Hamad Međedović

Teniser iz Novog Pazara Hamad Međedović (13) osvojio je danas Dvoransko prvenstvo Srbije za igrače do 16 godina, pošto je u finalu na terenima Teniskog kluba Trim u Beogradu savladao Stefana Ivića iz zaječarskog Eurokluba sa 2:0, po setovima 6:1 i 6:2.

“Zadovoljan sam svojim nastupom na ovom prvenstvu, za koje sam dobio vajld kard od Teniskog saveza Srbije. Igrao sam svoj tenis, maksimalno sam se trudio i to se isplatilo”, rekao je Međedović.

U glavnom žrijebu prvenstva Srbije za tenisere mlađe od 16 godina igrala su 32 tenisera, a trinaestogodišnji Međedović je u pet mečeva izgubio samo dva seta.

Taj član Teniske akedemije Bogdan Obradović u polufinalu je pobijedio Dušana Obradovića iz novosadske Rode sa 2:0 (6:3, 6:3).

“Prvenstvo je pokazatelj da sam na dobrom putu uoči nastupa na čuvenom Tarbu u Francuskoj, krajem januara naredne godine. Do tada, igrat ću i turnir prve kategorije u Moskvi”, otkrio je Međedović.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.