Damir Džumhur ispustio veliku prednost i ispao iz kvalifikacija Roland Garrosa

Tenis 21. maj 202417:11 0 komentara
Damir Džumhur

Damir Džumhur poražen je od Henrija Squirea 1:2 u setovima (6:2; 3:6; 4:6) i ispao nakon 1. kola kvalifikacija Roland Garrosa.

Kvalifikacije drugog grand slama sezone odličnu su počela za bh. tenisera.

Džumhuru je trebalo svega 30 minuta, da uz dva brejka dođe do prednosti i 1:0 u setovima.

Drugi set je potrajao dvadeset minuta duže od prvog. Sarajlija je imao 3:1 vodstvo, ali je sve bh. predstavnik prokockao, pa je Nijemac vezao pet gemova i izjednačio u setovima.

Prvi dio trećeg seta kao preslikan drugi, ali samo su sada teniseri zamijenili uloge. Squire je vodio 3:1, Džumhur se vratio na 3:3, ali više snage i jače psihe imao je njemački teniser i ostvario plasman u polufinale kvalifikacija. Tamo ga čeka Francuz Grenier, koji je eliminisao Amerikanca Boyera.

Drugi bh. predstavnik Nerman Fatić neće na teren danas prije 18 sati, a protivnik će mu biti Brazilac Meligeni Alves u prvom kolu kvalifiacija.