Damir Džumhur u finalu tunira u Dominikanskoj Republici, gdje će biti veliki favorit

Tenis 17. aug 202409:24 0 komentara

Damir Džumhur plasirao se u finale challengera u Santo Domingu, nakon što je savladao Renza Oliva 2:0 po setovima (6:4; 6:2).

Najbolji bosanskohercegovački teniser došao je do finala nakon jednog sata i 32 minute tenisa.

Prva tri gema prvog seta, protekla su u brejkovima. Prvo je Džumhur oduzeo servis Argentincu, da bi uzvratio 307 igrač svijeta ribrejkom. Međutim, Sarajlija je ponovo napravio brejk i potvrdio ga, te poveo 3:1.

Olivo se vratio opet sa brejkom u šestom gemu i izjednačio na 3:3.

Džumhur pravi treći brejk u setu kada je najviše trebalo, u devetom gemu, te sigurno dolazi svojim servisom do 1:0 u setovima.

Drugi set je počeo identično kao i prvi, a onda Damir je nanizao dva brejka i sigurno slavio u drugom setu sa 6:2.

Protivnik bh. teniseru u finalu bit će Andreas Andrade iz Ekvadora, koji je eliminisao u polufinalu Lasla Đerea.

Finale challengera u Santo Domingu večeras je na programu iza ponoći prema centralnoevropskom vremenu.